Yurtdışı İşlemleri

Markanız, patent/faydalı model veya endüstriyel tasarım tescil başvurusu yaptığınız tüm buluşlarınız ile ilgili koruma ve elde ettiğiniz haklar sadece başvuru yapılan ülkeyi kapsar. Diğer ülkelerde de bir koruma sağlamak istiyorsanız, marka, patent/faydalı model ve endüstriyel tasarımlarınızın uluslar arası başvurularını da yapmanız gerekmektedir.

Yurtdışında faaliyetiniz varsa veya olacaksa, ithalat ihracat yapıyorsanız, distribütör firmaysanız, yurt dışına bayilik veriyorsanız, yurtdışına açılmak istiyorsanız, kısacası uluslar arası bir vizyona sahipseniz, yurtdışı başvurularını da gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Size sağlanmış olan bu hakları kullanmak firmanızın geleceği için büyük fırsatlar yaratmaktadır, ve tescilli olmayan marka veya ürünler beraberine büyük riskler de taşımaktadır. Tescilli olmayan marka, patent/faydalı model veya tasarımlarınızla ilgili gümrüklerde problem yaşayabilirsiniz, diğer ülkelerde mallarınızın satışı konusunda sorunlar yaşanabilir hatta mallarınıza el konabilir. Tüm bu sıkıntıların size getireceği maliyetler de başvuru maliyetlerinin çok üzerinde olacaktır.

DORUK PATENT doğru network ağı, yurt dışında çalıştığı kaliteli ve hizmet odaklı vekillerle ve üst düzeydeki KNOW HOW’ı sayesinde yurt dışı başvurularınızla ilgili olarak başvuru, takip ve hukuki işlemler ile ilgili size yardımcı olacaktır.